درباره ما

شركت خودروسازان راين در سال ۱۳۸۲ بعنوان یکی از شرکت­های تابعه گروه صنایع خودروسازی کرمان در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید و به منظور تولید خودرو، تاسیس و ثبت گردید.

طراحي ساخت كارخانه در دو فاز به انجام رسيد و طي آن مقرر گرديد كه در فاز اول ۹۵۰۰۰ مترمربع و در فاز دوم ۲۰۰۰۰۰ مترمربع فضاي مسقف احداث گردد.هر فاز شامل سالن بدنه ، سالن رنگ و سالن تزئينات مي باشد.

فاز اول شامل سالن بدنه به مساحت ۲۳۰۰۰ مترمربع با ظرفيت استقرار ۵ خط توليد و توليد ۴۰ بدنه خودرو در ساعت ، سالن رنگ به مساحت ۴۰۰۰۰ مترمربع و ظرفيت رنگ آميزي ۲۰ خودرو در ساعت و سالن تزئينات به مساحت ۳۲۰۰۰ مترمربع و ظرفيت استقرار خطوط توليد جهت توليد ۴۰ دستگاه خودرو در ساعت مي باشد.

در اسفند سال ۱۳۸۲ و پس از عقد قرارداد همكاري بين شركت خودروسازان راين و شركت هيونداي موتور كره جنوبي كه يكي از ۵ شركت معتبر خودروساز در جهان مي باشد، شركت خودروسازان راين رسما توليدكننده خودروهاي هيونداي در ايران نام گرفت. پس از آن، با راه اندازي خط توليد خودروي هيونداي ورنا (اكسنت) اولين خودروي توليدي اين شركت در خرداد ۱۳۸۳ از خط توليد كارخانه خارج شده و اولين سري خودروهاي توليدي هم در شهريور همان سال به مشتريان محترم واگذار گرديد.

در ادامه­ روند توسعه شرکت، توليد خودروي آوانته (النترا) با  همکاری شركت هيونداي در دستور کار قرارگرفت و پس از خرید و نصب تجهيزات خط توليد اين خودرو، در مرداد ۱۳۸۴ اولين خودروهاي توليد شده از این سری، پس از انجام مراحل تست و آزمايشات فني و احراز مجوزهاي لازم به مشتريان محترم واگذار گرديد. با انتصاب شركت پرستوي آبي ارگ بعنوان نماينده رسمي فروش و خدمات پس از فروش شرکت خودروسازان راین و ظرف مدت يك سال، ۱۰ نمايندگي در شهرهاي بزرگ ايران افتتاح گرديد. هم اكنون اين شركت داراي بيش از ۱۴۰ نمايندگي فروش و خدمات پس از فروش در سطح كشور مي باشد. شرکت خودروسازان راین همواره با هدف جلب رضایت مشتریان و ارائه خدمات و محصولات با کیفیت؛ سعي داشته است تا خودروهايي با امكانات پيشرفته و قيمت مناسب عرضه نماید. بنابراین؛ با توجه به موانع بوجود آمده در توليد خودروهاي هيونداي، با درنظر گرفتن ظرفیت های بازار و پس از انجام مطالعات دقيق درمورد شركت هاي خودروساز معتبر، سرانجام موفق به عقد قرارداد همکاری با يكي از برترين شركت هاي خودروسازي چين گرديد. در گام نخست با توجه به مزایای ارزیابی شده برای خودروي ولكس C30، تولید این سری از محصولات شرکت گریت وال در دستور کار شرکت خودروسازان راین قرار گرفت. خط توليد اين خودرو به همت متخصصين و كارشناسان راين و با نظارت كارشناسان گريت وال در سال ۱۳۹۰ نصب و راه اندازي شده و واگذاري خودروهاي توليدي به مشتريان محترم آغاز گرديد. در راستاي توسعه فعاليت ها و محصولات، با تلاش مجموعه فنی و مدیریتی شرکت و با عنایت خداوند متعال، بزودي شاهد توليد محصولات جديد و بروز تحولات چشمگيري در اين مجموعه خواهيم بود.

 

افتخارات و دستاوردها

  • اخذ گواهينامه ISO9001:2008 از شركت TUV NORD آلمان در سال 1391
  • اخذ گواهينامه بين المللي ISO/TS 16949:2002 از شركت TUV NORD آلمان در سال 1387
  • اخذ استاندارد Euro 3 براي خودروي هيونداي ورنا ( معمولي و اتوماتيك ) در سال 1389
  • اخذ استاندارد Euro 4 براي خودروي هيونداي آوانته ( معمولي و اتوماتيك ) در سال 1389
  • كسب رتبه هاي بالا ( اول تا چهارم ) در رنكينگ كيفيت محصول توسط شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران ( ISQI )
  • افزايش توليد به ميزان 75 درصد در سال 1389 نسبت به سال قبل
  • افزايش نرخ شاخص رضايتمندي مشتريان به ميزان 60 % در شش ماهه اول سال 1389 نسبت به مدت مشابه در سال قبل